25. apríl 2024
Facebook
streda, 30 august 2017 22:00

Koalícia vedená USA zakročila proti konvoju s militantmi z Islamského štátu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BEJRÚT 30. augusta (WebNoviny.sk) - Koalícia vedená Spojenými štátmi americkými zakročila proti konvoju militantov z extrémistickej skupiny Islamský štát (IS). Bojové lietadlá narušili trasu bombardovaním malého mosta a tiež zničením cesty. Vojaci takisto zasiahli inú skupinu militantov z IS, ktorí sa chceli pripojiť ku konvoju. Vyše 300 militantov a približne rovnaký počet ich rodinných príslušníkov mieri v autobusoch z pohraničného pásma medzi Libanonom a Sýriou na východ Sýrie, do oblasti v blízkosti Iraku, ktorý tento čin ostro kritizuje. Odporúčame:
Hizballáh a Sýria spustili v pohraničí s Libanonom ofenzívu voči islamistom Militanti sa môžu premiestniť na základe dohody, ktorú sprostredkoval Hizballáh. Militanti výmenou za pokojný odchod prezradili, kde ležia ostatky libanonských vojakov, ktorých zajali v roku 2014 a neskôr zabili. Šéf libanonského militantného hnutia Hizballáh Hassan Nasralláh v stredu uviedol, že išlo o jediný možný krok, ako sa dozvedieť o osude spomínaných libanonských vojakov. "Premiestnime militantov, ktorí rezignovali na jednom fronte, kde sme proti nim bojovali, na iný front, kde proti nim takisto bojujeme," dodal Nasralláh.

Viac k témam: Irak, Islamský štát, militanti, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Koalícia vedená USA zakročila proti konvoju s militantmi z Islamského štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 230 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner