23. apríl 2024
Facebook
štvrtok, 31 august 2017 13:00

Počet obetí hurikánu Harvey stúpa, mnohí sú v zatopených domoch a autách

Written by 
Rate this item
(0 votes)

HOUSTON 31. augusta (WebNoviny.sk) - Počet obetí hurikánu Harvey v Texase v stredu stúpol na viac než 30, pričom toto číslo pravdepodobne ešte porastie. Úrady totiž vyšetrujú viaceré ďalšie úmrtia, ktoré môžu súvisieť s vyčíňaním prírodného živlu. Miestni predstavitelia sa však obávajú, že počet mŕtvych ešte prudko stúpne najmä v najbližších dňoch, keďže mnohí ľudia sú nezvestní a môu byť ešte v zatopených domoch či autách. Experti napriek tomu nepredpokladajú, že sa počet mŕtvych čo i len priblíži k smutnej štatistike po hurikáne Katrina. Ten si v roku 2005 na juhovýchode USA vyžiadal asi 1 800 obetí na životoch. Odporúčame:
Foto: Harvey po sebe zanechal spúšť, o domov pripravil tisícky ľudí Harvey dorazil na pevninu v Texase v piatok v neskorých hodinách ako hurikán štvrtej kategórie a spôsobil tam katastrofálne záplavy. Odvtedy zoslabol na tropickú depresiu a v oblasti Houstonu už medzičasom svieti slnko. Meteorológovia však predpovedajú ďalšie dažde pre východný Texas a susednú Louisianu. Zobraziť fotogalériu k článku:
Houston po hurikáne Harvey zasiahli rozsiahle povodne

Viac k témam: Hurikán Harvey, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet obetí hurikánu Harvey stúpa, mnohí sú v zatopených domoch a autách © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 182 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner