23. apríl 2024
Facebook
štvrtok, 31 august 2017 16:00

Američania do Severnej Kórey už nevycestujú, od septembra začne platiť cestovný zákaz

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PEKING 31. augusta (WebNoviny.sk) - Od 1. septembra vojde do platnosti zákaz pre občanov Spojených štátov cestovať do Severnej Kórey. Vo štvrtok preto z krajiny viacero Američanov odletelo do Pekingu. Z hlavného mesta Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) odišli aj humanitárni pracovníci, ktorí dúfajú, že sa budú môcť vrátiť a pokračovať vo svojej činnosti. Zákaz cestovať do KĽDR vydala vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v júli pre obavy zo zatýkania amerických občanov. Odporúčame:
Amerika zapojila do vojenských cvičení bombardéry, pred Severnou Kóreou demonštruje svoju silu V júni Severná Kórea prepustila väzneného amerického študenta Otta Warmbiera, ktorý bol viac ako rok v kóme a pár dní po prevoze domov zomrel. Podľa amerických úradov zadržala KĽDR za posledné desaťročie najmenej 16 Američanov. Zákaz vstupuje do platnosti v čase rastúcich obáv z jadrového programu Pchjongjangu. O výnimku na to, aby mohli zostať v krajine, môžu požiadať novinári a humanitárni pracovníci. V prípade, že Spojené štáty zákaz nepredĺžia, jeho platnosť vyprší o rok.

Viac k témam: cestovný zákaz, Severná Kórea, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Američania do Severnej Kórey už nevycestujú, od septembra začne platiť cestovný zákaz © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 168 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner