13. apríl 2024
Facebook
štvrtok, 31 august 2017 18:00

Radostná novina pre Švédsko: Kráľovská rodina sa teší z ďalšieho bábätka

Written by 
Rate this item
(0 votes)

ŠTOKHOLM 31. augusta (WebNoviny.sk) - Švédsky princ Carl Philip a jeho manželka, princezná Sofia privítali na svete druhého potomka. Na svojej oficiálnej webstránke o tom informovala švédska kráľovská rodina. Dieťatko prišlo na svet vo štvrtok 31. augusta o 11:24 v nemocnici v Danderyde. Jeho pohlavie ani meno zatiaľ neoznámili. Tridsaťosemročný Carl Philip sa s o päť rokov mladšou Sofiou Kristinou Hellqvist, ktorá sa živila ako modelka a účinkovala aj v reality show švédskej televízie TV4, zoznámil v roku 2010. O štyri roky neskôr dvojica potvrdila zasnúbenie. Zosobášili sa v júni 2015. Sofii po svadbe udelili titul princezná a tiež vojvodkyňa z Värmlandu. Odporúčame:
Princezná Madeleine je tehotná, s manželom Chrisom čakajú tretieho potomka Ich prvý potomok, princ Alexander prišiel na svet 19. apríla 2016 a je piaty v poradí nástupníctva na švédsky kráľovský trón. Chlapec, celým menom Alexander Erik Hubertus Bertil, je zároveň nositeľom titulu vojvoda zo Södermanlandu. Očakávanie ich druhého spoločného dieťaťa oznámila kráľovská rodina v marci. Princ Carl Philip je jediným synom švédskeho kráľa Karola XVI. Gustáva. Je druhým v rámci nástupníctva na trón po sestre Viktórii. Švédsko totiž ešte v roku 1980 pozmenilo ústavu tak, aby sa následníkom trónu automaticky stal prvý kráľovský potomok, a to bez ohľadu na pohlavie. Až dovtedy takýto nárok prislúchal výlučne mužským kráľovským potomkom.

Viac k témam: Princ Carl Philip, Princezná Sofia, švédsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Radostná novina pre Švédsko: Kráľovská rodina sa teší z ďalšieho bábätka © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 179 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner