13. apríl 2024
Facebook
štvrtok, 31 august 2017 20:00

Video: Hurikán Harvey v Texase vážne poškodil desaťtisíce domov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

HOUSTON 31. augusta (WebNoviny.sk) - Hurikán Harvey a povodne, ktoré spôsobili následné prudké dažde, napáchali v americkom štáte Texas vážne škody na viac ako 37-tisíc domoch a takmer sedemtisíc zničili. Informoval o tom tamojší Úrad verejnej bezpečnosti, ktorý získal dáta na základe denných hlásení o škodách od miestnych úradov. V okrese Harris, v ktorom sa nachádza aj záplavami sužované mesto Houston, je podľa správ takmer 30-tisíc domov s menšími a približne 12-tisíc s veľkými škodami. Odporúčame:
Počet obetí hurikánu Harvey stúpa, mnohí sú v zatopených domoch a autách Úrady z okresu Jefferson, v ktorom ležia aj mestá Port Arthur a Beaumont, hlásia približne 5 500 zničených obydlí a 16-tisíc vážne poškodených domov nachádzajúcich sa v oblasti, kde by mali podľa odhadov povodne pretrvávať ešte niekoľko dní.

Živel podľa úradov napáchal na verejnom majetku v zasiahnutých okresoch na pobreží Mexického zálivu škody, ktorých výšku doteraz odhadli na 180 miliónov dolárov (v prepočte približne 151 miliónov eur). Odporúčame:
Hurikán Harvey spôsobil miliardové škody, poisťovne však uhradia len malú časť Harvey dorazil na pevninu v Texase v piatok v neskorých hodinách ako hurikán štvrtej kategórie a spôsobil tam katastrofálne záplavy. Odvtedy zoslabol na tropickú depresiu a v oblasti Houstonu už medzičasom svieti slnko. Meteorológovia však predpovedajú ďalšie dažde pre východný Texas a susednú Louisianu. Živel si vyžiadal už viac než 30 obetí, pričom toto číslo pravdepodobne ešte porastie.

Viac k témam: Hurikán Harvey, Texas
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Hurikán Harvey v Texase vážne poškodil desaťtisíce domov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 272 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner