13. apríl 2024
Facebook
sobota, 02 september 2017 16:00

Ruský minister zahraničia kritizoval žiadosť o stiahnutie vojsk z Podnesterska

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BUKUREŠŤ 2. septembra (WebNoviny.sk) - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov kritizoval rozhodnutie Moldavska požiadať na nadchádzajúcom zasadnutí Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (OSN) o stiahnutie ruských vojsk z Podnesterska. Odporúčame:
Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov vyzval USA k dohode so Severnou Kóreou Moldavské Radio Chisinau v sobotu citovalo Lavrova, podľa ktorého je krok "inšpirovaný zo zahraničia", čím zjavne narážal na Spojené štáty americké a Európsku úniu. Tvrdí pritom, že by to mohlo destabilizovať región. "Nikto nechce (vojnu), okrem tých, čo viedli ruku moldavskej vlády, keď písala o potrebe evakuovať naše vojská z Podnesterska. Tí, ktorí to navrhli, chcú vojnu medzi nami a Ukrajinou a tiež nami a Moldavskom," povedal Lavrov. Ruské ministerstvo zahraničia si minulý týždeň predvolalo moldavského veľvyslanca Andreja Negutu a označilo krok za provokáciu. Rusko má v Podnestersku, ktoré sa v roku 1990 odtrhlo od Moldavska, asi 1500 vojakov a príslušníkov mierových jednotiek. Počas občianskej vojny v roku 1992 tam zahynulo okolo 1500 ľudí.

Viac k témam: Moldavsko, Podnestersko, Rusko, Sergej Lavrov
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský minister zahraničia kritizoval žiadosť o stiahnutie vojsk z Podnesterska © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 259 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner