25. apríl 2024
Facebook
pondelok, 04 september 2017 11:00

Muž vbehol do plameňov na festivale Burning Man, ťažkým zraneniam podľahol

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BLACK ROCK CITY 4. septembra (WebNoviny.sk) - Muž, ktorý vbehol do plameňov na festivale Burning Man, o niekoľko hodín neskôr v nemocnici podľahol ťažkým popáleninám. Štyridsaťjedenročný Aaron Joel Mitchell sa podľa polície počas pálenia obrovskej drevenej sochy dokázal dostať cez dve skupiny ochrankárov, ktoré tvorili bezpečnostný perimeter .

Mitchell nebol pod vplyvom alkoholu

Podľa šerifa nevadského okresu Pershing Jerryho Allena bolo na mieste asi 50-tisíc ľudí, keď sa hasičom podarilo Mitchella vytiahnuť z plameňov. Následne ho letecky previezli do popáleninového centra nemocnice UC Davis, kde však v nedeľu ráno zomrel. Odporúčame:
Foto: Družku polial horľavinou a podpálil, obvinili ho z pokusu o vraždu Lekári potvrdili, že nebol pod vplyvom alkoholu, no čakajú ešte na celkové výsledky toxikologických testov. "Nevieme, či to spravil zámerne alebo ho k tomu podnietili drogy. Tým si zatiaľ nie sme istí," uviedol šerif. Organizátori podujatia v stanovisku oznámili, že rušia pálenia plánované cez deň, no záverečné pálenie chrámu naplánované v nedeľu na ôsmu večer miestneho času sa uskutoční. Na akcii, ktorá sa každoročne koná v púšti Black Rock, asi 160 kilometrov severne od Rena, sa tento rok zúčastnilo viac ako 70-tisíc ľudí. V súvislosti s Mitchellovou smrťou im organizátori ponúkli možnosť využiť psychologické poradenstvo.

Ľudská reťaz okolo plameňov

Podľa šerifa Allena sa ľudia už aj v minulosti pokúšali vbehnúť do plameňov a zaznamenali aj poranenia, keď si chceli na pamiatku uchmatnúť kúsok sochy alebo sa prechádzali po horúcich uhlíkoch, no organizátorom sa darilo im v tom úspešne brániť s pomocou vlastných ochrankárov, ktorí tvoria okolo plameňov ľudskú reťaz. On sám si vraj za svojich 15 rokov služby v okrese nepamätá, že by tam niekto zahynul. Deväťdňový festival zvyčajne kulminuje v sobotu večer pálením 12-metrovej drevenej sochy symbolizujúcej znovuzrodenie a končí sa v pondelok ráno po nedeľnom pálení chrámu. Podujatie vzniklo v San Franciscu a v roku 1990 sa presunulo do Nevady.

Viac k témam: Burning Man, festival, podpálený muž, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž vbehol do plameňov na festivale Burning Man, ťažkým zraneniam podľahol © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 188 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner