23. apríl 2024
Facebook
pondelok, 04 september 2017 12:00

Foto: Harvey bol ničivejší ako Katrina, škody sú vyššie o desiatky miliárd dolárov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

AUSTIN 4. septembra (WebNoviny.sk) - Opravy škôd, ktoré napáchal hurikán Harvey, si budú vyžadovať 180 miliárd dolárov (v prepočte približne 151 miliárd eur).

Harvey zabil 47 ľudí

Uviedol to texaský guvernér Greg Abbott, podľa ktorého sú škody oveľa rozsiahlejšie ako po hurikáne Katrina z roku 2005 v New Orleans. Harvey si vyžiadal 47 mŕtvych, pričom 43-tisíc ľudí vyhľadalo pomoc v náhradných ubytovniach. Odporúčame:
Video: Trump sa stretol s obyvateľmi postihnutými hurikánom Harvey, pomohol rozdávať hotdogy Prezident USA Donald Trump už požiadal Kongres o 7,85 miliardy dolárov. "Škody, ktoré spôsobila Katrina, vyčíslili na 120 miliárd dolárov. No keď sa pozriete na počet domov a tiež na obchodné záležitosti, ktoré poškodil Harvey, myslím si, že si to bude vyžadovať viac ako 120 miliárd, pravdepodobne od 150 do 180 miliárd," povedal Abbott pre Fox News. Zobraziť fotogalériu k článku:
Houston po hurikáne Harvey zasiahli rozsiahle povodne

Pomoc ponúklo aj Citgo

Brock Long z Federálnej agentúry pre zvládanie krízových situácií (FEMA) uviedol, že Harvey by mal slúžiť ako ponaučenie pre predstaviteľov štátu, ktorý by si podľa neho mal robiť vlastné finančné rezervy pre krízové situácie. Venezuelská vláda ponúkla v nedeľu pomoc v podobe piatich miliónov dolárov (v prepočte približne 4,2 milióna eur). Minister zahraničných vecí Jorge Arreaza uviedol, že vláda ignoruje politické rozpory s administratívou Donalda Trumpa a pomôže ľuďom s opravami ich domov. Peniaze pritom pochádzajú od venezuelského ropného giganta, firmy Citgo, ktorej sa dotkli nedávne sankcie zo strany USA.

Viac k témam: Citgo, Donald Trump, Hurikán Harvey, hurikán Katrina, počasie, Venezuela, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Harvey bol ničivejší ako Katrina, škody sú vyššie o desiatky miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 182 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner