05. december 2023
Facebook
piatok, 08 september 2017 10:00

Bývalí prezidenti USA zbierajú peniaze pre obete hurikánov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 8. septembra (WebNoviny.sk) - Piati bývalí prezidenti USA vytvorili spoločnú kampaň, prostredníctvom ktorej zbierajú peniaze pre obete hurikánov Harvey a Irma. Za projektom One America Appeal stoja Barack Obama, George W. Bush, Bill Clinton, George H.W. Bush a Jimmy Carter. Ide o prvú takúto spoluprácu piatich žijúcich bývalých prezidentov USA odvtedy, ako do úradu nastúpil Donald Trump. Zobraziť fotogalériu k článku:
Hurikán Irma George H.W. Bush a Clinton už zbierali peniaze pre obete cunami v Ázii v roku 2005 a hurikánu Katrina z roku 2006. Obama, Clinton a George W. Bush sa spojili po ničivom zemetrasení na Haiti v roku 2010. Odporúčame:
Foto: Hurikán Irma pustošil karibské ostrovy, počet obetí zrejme stúpne (aktualizované) Harvey si vyžiadal najmenej 71 mŕtvych a zničil viac ako 200-tisíc domov. Texaský guvernér uviedol, že opravy škôd si budú vyžadovať 180 miliárd dolárov, teda viac ako po spomínanej Katrine. Irma už zabila jedenásť ľudí a tisíce ďalších prišli o strechu nad hlavou. Úrady už nariadili evakuáciu viac ako 500-tisíc ľudí z Miami-Dade County na Floride. Guvernér štátu Georgia zas prikázal viac ako 540-tisíc obyvateľom, aby odišli z pobrežia do bezpečia. Okrem Floridy a Georgie môže Irma zasiahnuť aj Južnú Karolínu, kde zatiaľ nenariadili evakuáciu.

Viac k témam: Barack Obama, Bill Clinton, Donald Trump, Hurikán Harvey, Hurikán Irma
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalí prezidenti USA zbierajú peniaze pre obete hurikánov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 201 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner