05. december 2023
Facebook
sobota, 09 september 2017 01:00

Michail Saakašvili sa vracia na Ukrajinu, aj keď nevie, či ho tam pustia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

VARŠAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) - Bývalý gruzínsky prezident a bývalý guvernér ukrajinského Odeského regiónu Michail Saakašvili sa hodlá vrátiť na Ukrajinu, a to aj napriek tomu, že ho koncom júla ukrajinský prezident Petro Porošenko zbavil ukrajinského občianstva a Saakašvili teda nevie, či ho bez platného dokladu do krajiny vôbec pustia. Saakašvili sa momentálne nachádza v Poľsku, v piatok však vo Varšave vyhlásil, že sa vydáva na cestu na Ukrajinu a v nedeľu ho môžu očakávať na poľsko-ukrajinských hraniciach. Odporúčame:
Gruzínskeho exprezidenta Saakašviliho zbavili ukrajinského občianstva, rozhodol o tom Porošenko Saakašvili je aktuálne človekom bez občianstva akejkoľvek krajiny, keďže o pôvodné gruzínske občianstvo prišiel už dávnejšie. V piatok však vyhlásil, že "musí byť odvážny" a bude tejto situácii čeliť, a preto sa vydáva na cestu na Ukrajinu. Saakašvili žil na Ukrajine od roku 2015 a pôsobil tu ako guvernér Odeského regiónu. Do tejto funkcie ho vymenoval prezident Porošenko s tým, že jeho hlavnou úlohou má byť boj proti korupcii, neskôr, keď bývalý gruzínsky prezident začal upozorňovať aj na údajnú korupciu na najvyšších miestach, sa títo dvaja politici postavili proti sebe. Saakašvili bol na Ukrajine dlhší čas jedným z najobľúbenejších politikov a istý čas sa o ňom špekulovalo aj ako o budúcom ukrajinskom prezidentovi. O odobratí občianstva Saakašvilimu rozhodol ukrajinský prezident Porošenko na podnet Gruzínska, ktoré malo podľa ukrajinského migračného úradu doručiť Kyjevu nové informácie o tomto politikovi. Gruzínsko už dlhšie žiadalo Saakašviliho vydanie, keďže chce vyšetrovať údajné zneužívanie moci, ktorého sa mal dopustiť počas pôsobenia v prezidentskom úrade.

Viac k témam: Gruzínsko, Michail Saakašvili, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Michail Saakašvili sa vracia na Ukrajinu, aj keď nevie, či ho tam pustia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 206 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner