05. december 2023
Facebook
sobota, 09 september 2017 13:00

USA chcú urýchliť hlasovanie OSN o sankciách voči KĽDR a vyhnúť sa dlhým rokovaniam s Čínou

Written by 
Rate this item
(0 votes)

NEW YORK 9. septembra (WebNoviny.sk) — Spojené štáty oficiálne požiadali Bezpečnostnú radu OSN, aby o nových sankciách proti KĽDR hlasovala už v pondelok. Príslušnú rezolúciu predložili na posúdenie rade v utorok. Administratíva prezidenta Donalda Trumpa sa chce totiž vyhnúť dlhým rokovaniam s Čínou, ktoré pri predchádzajúcich hlasovaniach celý proces spomaľovali. Viacerí diplomati blízki problematike uviedli, že USA žiadajú rýchle hlasovanie, aby vyvinuli maximálny tlak na Čínu. Odporúčame:
Spojené štáty žiadajú ďalšie sankcie pre Severnú Kóreu, Rusko a Čína však nesúhlasia

Žiadajú najprísnejšie sankcie

V reakcii na nedávny jadrový test Severnej Kórey žiadajú Spojené štáty doteraz najprísnejšie sankcie proti vzdorovitej komunistickej krajine. Konkrétne má ísť o ropné embargo, zákaz exportu textilných výrobkov a zmrazenie účtov severokórejského lídra Kim Čong-una a ďalších vysokých predstaviteľov štátu. Severokórejskí robotníci by tiež už nemali mať možnosť pracovať v zahraniční. Rusko a Čína ako ďalší stáli členovia rady však s novými sankciami nesúhlasia.

Žiadajú obmedzenie zbrojných programov

Severná Kórea už čelí prísnym sankciám zo strany OSN, ktorých cieľom je prinútiť tamojšie vedenie, aby obmedzilo svoje zbrojné programy. V auguste Bezpečnostná rada uvalila na uzavretú Kóreu doteraz najtvrdšie sankcie, pričom jej zakázala vyvážať uhlie, železo, olovo a morské plody.

Viac k témam: Bezpečnostná rada OSN, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, sankcie proti KĽDR, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - USA chcú urýchliť hlasovanie OSN o sankciách voči KĽDR a vyhnúť sa dlhým rokovaniam s Čínou © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 202 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner