05. december 2023
Facebook
nedeľa, 10 september 2017 19:00

Aktualizované: Hurikán Irma zasiahol Floridu, úrady varujú pred tornádami

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 10. septembra, 18:40
ST. PETERSBURG 10. septembra (WebNoviny.sk) — Hurikán Irma sa v nedeľu prehnal súostrovím Florida Keys a čoskoro by mal udrieť na pevninu. Hurikán štvrtej kategórie sprevádza vietor s rýchlosťou 209 kilometrov za hodinu. Aktuálne smeruje ďalej na sever. Celý polostrov už bičuje silný dážď a vietor a v oblasti je vyše milióna domácností bez elektriny. V pobrežných oblastiach sa vyskytujú záplavy, čiastočne pod vodou je aj Miami. Úrady varujú tiež pred tornádami, ktoré môžu hurikán sprevádzať. Dočasné prístrešky už vyhľadalo 127-tisíc ľudí. Zobraziť fotogalériu k článku:
Hurikán Irma Preventívnu evakuáciu úrady na Floride odporučili viac než 6,3 miliónom obyvateľov. Americké médiá už v súvislosti s hurikánom hlásia aj prvú obeť. Došlo k nej v Keys, kde vodič vrazil autom do stromu. Po predchádzajúcej zmene smeru by mala Irma udrieť priamo na mesto St. Petersburg. V oblasti už nariadili evakuáciu 260-tisíc ľudí. Miami a Tampa nakoniec ostanú pravdepodobne od najhoršieho ušetrené. Mestá nezažili silný hurikán od roku 1921.  

Viac k témam: Florida, Hurikán Irma, počasie, prírodná katastrofa
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Hurikán Irma zasiahol Floridu, úrady varujú pred tornádami © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 264 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner