05. december 2023
Facebook
nedeľa, 10 september 2017 22:00

Vlak so Saakašvilim ostal stáť na stanici, Ukrajina ho odmietla vpustiť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PRZEMYŚL 10. septembra (WebNoviny.sk) — Ukrajina zabránila ohlásenému príchodu bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho. Vlak, v ktorom chcel pricestovať z Poľska na Ukrajinu, ostal stáť v južnom meste Przemyśl. Ukrajinská polícia oznámila, že nemôže pokračovať v ceste, kým sa v ňom nachádzajú osoby, ktoré nemajú povolenie vstúpiť do krajiny. Saakašviliho sprevádzala ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková. Po hodinách vyčkávania vlak opustili a chcú sa pokúsiť na Ukrajinu dostať autobusom. Odporúčame:
Ukrajina vďačí Slovensku za plyn, krajina chce vyvážať do Európskej únie zrno a med Saakašvili je aktuálne človekom bez občianstva. Na Ukrajine žil od roku 2015 a pôsobil tu ako guvernér Odeského regiónu. Do tejto funkcie ho vymenoval prezident Petro Porošenko s tým, že jeho hlavnou úlohou má byť boj proti korupcii. Neskôr, keď bývalý gruzínsky prezident začal upozorňovať aj na údajnú korupciu na najvyšších miestach, sa títo dvaja politici postavili proti sebe. Po odobratí gruzínskeho občianstva pre údajné zneužívanie moci tak prišiel aj o to ukrajinské. Saakašvili bol na Ukrajine dlhší čas jedným z najobľúbenejších politikov a istý čas sa o ňom špekulovalo aj ako o budúcom ukrajinskom prezidentovi.

Viac k témam: Michail Saakašvili, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Vlak so Saakašvilim ostal stáť na stanici, Ukrajina ho odmietla vpustiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 268 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner