23. júl 2024
Facebook
pondelok, 11 september 2017 11:00

Severná Kórea hrozí Washingtonu tvrdou odpoveďou, ak sa podarí schváliť nové sankcie OSN

Written by 
Rate this item
(0 votes)

TOKIO 11. septembra (WebNoviny.sk) — Severná Kórea vyhlásila, že Spojené štáty zaplatia vysokú cenu, ak sa podarí schváliť doteraz najtvrdšie sankcie proti krajine navrhnuté Washingtonom. Američania predložili príslušnú rezolúciu na posúdenie Bezpečnostnej rade OSN minulý utorok. Zároveň vyzvali, aby sa hlasovanie o sankciách uskutočnilo už 11.septembra. Odporúčame:
USA chcú urýchliť hlasovanie OSN o sankciách voči KĽDR a vyhnúť sa dlhým rokovaniam s Čínou Severokórejské ministerstvo zahraničia vo svojom pondelňajšom stanovisku uviedlo, že kroky USA podrobne sleduje a pohrozilo, že ich krajina je "pripravená a odhodlaná" odpovedať vlastnými prostriedkami. V reakcii na nedávny jadrový test Severnej Kórey žiadajú Spojené štáty doteraz najprísnejšie sankcie proti vzdorovitej komunistickej krajine. Konkrétne má ísť o ropné embargo, zákaz exportu textilných výrobkov a zmrazenie účtov severokórejského lídra Kim Čong-una a ďalších vysokých predstaviteľov štátu. Severokórejskí robotníci by tiež už nemali mať možnosť pracovať v zahraniční. Odporúčame:
Spojené štáty žiadajú ďalšie sankcie pre Severnú Kóreu, Rusko a Čína však nesúhlasia Severná Kórea už čelí prísnym sankciám zo strany OSN, ktorých cieľom je prinútiť tamojšie vedenie, aby obmedzilo svoje zbrojné programy. V auguste Bezpečnostná rada uvalila na uzavretú Kóreu doteraz najtvrdšie sankcie, pričom jej zakázala vyvážať uhlie, železo, olovo a morské plody.

Viac k témam: Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, OSN Organizácia spojených národov, sankcie proti KĽDR, USA, Washington
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea hrozí Washingtonu tvrdou odpoveďou, ak sa podarí schváliť nové sankcie OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 171 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner