20. jún 2024
Facebook
piatok, 29 september 2017 22:00

Video: Traktory zaplnili Barcelonu, nezávislosť Katalánska môže byť vyhlásená do 48 hodín

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BARCELONA 29. septembra (WebNoviny.sk) - Na podporu referenda o nezávislosti Katalánska, ktoré sa má konať v nedeľu, sa v katalánskych mestách zhromaždili tisícky traktorov nesúce žlto-červené vlajky regiónu. Odporúčame:
Referendum o nezávislosti Katalánska má byť bez násilnosti, bude napriek odporu centrálnej vlády Kolóna nazvaná Tractorada smerovala v Barcelone za sprievodu podporovateľov nezávislosti k ústrediu regionálnej vlády. Katalánski lídri už predstavili hlasovacie lístky, ktoré plánujú vo voľbách použiť. Na základe zákona prijatého regionálnym parlamentom sú pripravení vyhlásiť nezávislosť do 48 hodín od volieb.

Španielska vláda ale opakovane uviedla, že referendum je protiústavné a zastaví ho za pomoci polície a súdov. V snahe zabrániť referendu sa španielska vláda za posledné týždne uchýlila okrem iného k zatýkaniu a vypočúvaniu starostov katalánskych obcí či raziám v priestoroch patriacich katalánskej regionálnej vláde, kde španielski policajti zhabali takmer desať miliónov hlasovacích lístkov a listiny pre volebné komisie. Španielska konzervatívna strana postavila na protest proti referendu v centre Madridu veľkú falošnú volebnú urnu a vyzýva verejnosť, aby prišli zahlasovať o tom, či by malo zostať Katalánsko súčasťou Španielska, alebo nie.

Viac k témam: Barcelona, Katalánsko, referendum o nezávislosti Katalánska, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Traktory zaplnili Barcelonu, nezávislosť Katalánska môže byť vyhlásená do 48 hodín © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 270 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner