22. február 2024
Facebook
piatok, 06 október 2017 14:00

Dánsko chce zakázať zahaľovanie tváre na verejnosti, týka sa to aj nikábu či buriek

Written by 
Rate this item
(0 votes)

KODAŇ 6. októbra (WebNoviny.sk) - Dánsko plánuje zakázať zahaľovanie tváre na verejnosti. Pod nový zákon budú spadať aj nikáb či burka, ktoré nosia moslimské ženy. Odporúčame:
Tadžikistan zakázal na pohreboch hlasno plakať a trhať si vlasy, smútiaci nemôžu byť v čiernom Jakob Ellemann-Jensen z Dánskej liberálnej strany, ktorá vedie stredo-pravicovú vládnu koalíciu, v piatok po zasadnutí parlamentu uviedol, že návrh nie je namierený proti akýmkoľvek náboženstvám a netýka sa ani šatiek, turbanov alebo kíp, teda pokrývky hlavy židovských mužov. Väčšina poslancov, vrátane tých z opozičnej Sociálnej demokracie, čo je tamojšia najväčšia strana, sa vyjadrili, že budú hlasovať za prijatie zákona. Na ten sa však vo všeobecnosti pozerá ako na priame obmedzovanie moslimských žien. Podobné zákony už prijali v Rakúsku, Francúzsku či Belgicku. Dáni zatiaľ nestanovili dátum hlasovania.

Viac k témam: búrka, Dánsko, nikáb
Zdroj: Webnoviny.sk - Dánsko chce zakázať zahaľovanie tváre na verejnosti, týka sa to aj nikábu či buriek © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 151 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner