26. máj 2024
Facebook
streda, 25 október 2017 12:00

Už nechcem byť Trumpovým komplicom, amerického prezidenta ostro kritizujú republikánski senátori

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 25. októbra (WebNoviny.sk) - Dvaja republikánski senátori zasypali prezidenta Donalda Trumpa kritikou. Odporúčame:
Donald Trump vydal nové nariadenia súvisiace s kontrolou utečencov Arizonský senátor Jeff Flake vyhlásil, že nechce byť viac Trumpovým "komplicom". Flake kritizoval "do očí bijúce nerešpektovanie pravdy a slušnosti" zo strany prezidenta, ktoré podľa jeho slov podkopáva americkú demokraciu. Zároveň prekvapivo oznámil, že sa nebude uchádzať o znovuzvolenie a vyzval ostatných, aby nasledovali jeho príklad. "Sú časy, keď musíme riskovať naše kariéry. Ten čas nastal teraz," podotkol. Odporúčame:
Donald Trump je aj umelcom, vydražili jeho maľbu Empire State Building Kritikou už dlhšie nešetrí ani senátor štátu Tennessee Bob Corker, podľa ktorého Trump "znehodnocuje" krajinu neustálymi nepravdami a urážkami a oslabil tiež jej globálne postavenie. Corker sa rovnako neplánuje uchádzať o znovuzvolenie. Na vlnu kritiky už stihol reagovať aj Biely dom. Hovorkyňa Sarah Huckabeeová Sandersová bránila Trumpa ako "bojovníka", ktorý keď ho napadnú, "udrie späť". Rozhodnutie oboch senátorov už nekandidovať zároveň označila za "pravdepodobne správny krok", keďže im vraj na znovuzvolenie chýba dostatočná podpora.

Viac k témam: Bob Corker, Donald Trump, Jeff Flake, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Už nechcem byť Trumpovým komplicom, amerického prezidenta ostro kritizujú republikánski senátori © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 145 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner