26. máj 2024
Facebook
streda, 25 október 2017 13:00

Kybernetický útok zasiahol ukrajinské letisko i ruské metro, škodlivý softvér neprenikol do bánk

Written by 
Rate this item
(0 votes)

MOSKVA 25. októbra (WebNoviny.sk) - Nový druh škodlivého softvéru paralyzoval počítače na medzinárodnom letisku v ukrajinskom meste Odesa, metro v Kyjeve a niektoré nezávislé médiá v Rusku, ako sú Interfax a Fontanka. Odporúčame:
Kybernetický útok v Austrálii, hackeri ukradli informácie o obrannom programe Kybernetický útok sa podobá rozsiahlemu útoku z júna, ktorý vyradil počítače v nemocniciach, vládnych budovách a veľkých spoločnostiach na Ukrajine i v ďalších európskych štátoch. Podľa odborníkov išlo o takzvaný ransomware, škodlivý softvér, prostredníctvom ktorého hackeri zablokujú dáta a sprístupnia ich až po zaplatení výkupného. Ruskí odborníci na kybernetickú bezpečnosť v stredu uviedli, že ransomware s názvom BadRabbit sa pokúšal preniknúť aj do systémov významných ruských bánk, nepodarilo sa mu to však. Žiadna z bánk takýto útok nehlásila. Odporúčame:
Kyberútok na Komisiu pre cenné papiere mohli využiť na nelegálne obchodovanie Letisko v Odese však uviedlo, že ransomware napadol ich informačné systémy, lety to ale neovplyvnilo. Metro v Kyjeve oznámilo, že nefungujú online platby a platby kartami. Jediná ruská súkromná tlačová agentúra Interfax nefunguje už od utorka. Moskovská spoločnosť pre kyberbezpečnosť Kaspersky Lab uviedla, že terčom ransomwaru BadRabbit sa stalo už viac než 200 spoločností v Rusku a na Ukrajine, ale aj v Turecku a Nemecku.

Viac k témam: Interfax, kybernetický útok, letisko Odessa, metro, Rusko, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Kybernetický útok zasiahol ukrajinské letisko i ruské metro, škodlivý softvér neprenikol do bánk © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 143 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner