26. máj 2024
Facebook
streda, 25 október 2017 15:00

Bývalá ministerka vnútra chce čeliť prezidentovi Erdoganovi, založila „Dobrú stranu“

Written by 
Rate this item
(0 votes)

ANKARA 25. októbra (WebNoviny.sk) - Bývalá turecká ministerka vnútra a podpredsedníčka parlamentu Meral Aksenerová sformovala novú stranu, s ktorou chce čeliť prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi vo voľbách v roku 2019. Odporúčame:
Výnimočný stav sa v Turecku bude pravidelne predlžovať, kým sa neobnoví pokoj Šesťdesiatjedenročná politička založila stredo-pravú "Iyi Parti" alebo "Dobrú stranu" v stredu v Ankare spolu so skupinou zákonodarcov, ktorí sa odtrhli od nacionalistickej strany MHP v tomto roku. Nahnevala ich podpora, ktorú nacionalisti poskytli Erdoganovi v prípade referenda, ktorým si posilnil právomoci. Aksenerová bola vôbec prvou tureckou ministerkou vnútra. Túto funkciu vykonávala v rokoch 1996 a 1997, až kým konzervatívno-islamská koalícia pod tlakom armády neodstúpila. Na stredajšej ceremónii pri príležitosti založenia novej strany zároveň naznačila, že by mohla vyzvať Erdogana aj v prezidentských voľbách.

Viac k témam: Meral Aksenerová, Recep Tayyip Erdogan, Turecko
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalá ministerka vnútra chce čeliť prezidentovi Erdoganovi, založila „Dobrú stranu“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 273 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner