26. máj 2024
Facebook
streda, 25 október 2017 18:00

Sloboda vierovyznania je podľa OSN porušovaná vo väčšine krajín sveta

Written by 
Rate this item
(0 votes)

NEW YORK 25. októbra (WebNoviny.sk) - Tri štvrtiny svetovej populácie žijú v krajinách, ktoré buď popierajú právo na slobodu vierovyznania alebo majú vysokú mieru sociálneho nepriateľstva k určitým náboženstvám a viere. Odporúčame:
Chránite vrahov, obvinila Rusko americká veľvyslankyňa v OSN Uviedol to Ahmed Šahíd, špeciálny spravodajca Organizácie spojených národov (OSN) pre slobodu náboženského vyznania. Diskriminácia na základe vierovyznania sa podľa neho vyskytuje celosvetovo a neustále rastie. Viac ako 70 krajín sveta má vo svojej legislatíve zákon proti rúhaniu, ktorý môže byť použitý na potlačenie nesúhlasných postojov, čo je v rozpore s medzinárodnými stanovami o ľudských právach. Takéto zákony by mali byť podľa neho preto čo najskôr zrušené. Šahíd vyzval krajiny, aby prijali a presadzovali primerané právne sankcie voči násilným a obzvlášť závažným prejavom náboženskej diskriminácie zo strany štátu ako aj osôb. Vlády by tiež podľa neho mali venovať osobitnú pozornosť ochrane náboženských menšín. Odporúčame:
OSN rozšírila zoznam zakázaného tovaru pre Severnú Kóreu Popri priamych formách diskriminácie poukázal aj na nepriame, ktorými sú napríklad zákony zakazujúce výstavbu konkrétnych typov budov určených na náboženské účely, alebo obmedzujúce prijímanie imigrantov a utečencov pod zámienkou národnej bezpečnosti. Takéto obmedzenia sa podľa neho vyskytujú najmä v krajinách, kde prevláda jedno dominantné vierovyznanie.

Viac k témam: diskriminácia, OSN Organizácia spojených národov, vierovyznanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Sloboda vierovyznania je podľa OSN porušovaná vo väčšine krajín sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 183 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner