26. máj 2024
Facebook
streda, 25 október 2017 19:00

Letecké spoločnosti zavádzajú nové opatrenia pri letoch do USA, budú aj vypočúvať cestujúcich

Written by 
Rate this item
(0 votes)

DUBAJ 25. októbra (WebNoviny.sk) - Päť leteckých spoločností prevádzkujúcich zaoceánske lety zavedie od štvrtka nové bezpečnostné opatrenia pre všetkých pasažierov cestujúcich do Spojených štátov. Opatrenia prijali spoločnosti Air France, Cathay Pacific, EgyptAir, Emirates a Lufthansa na žiadosť amerických úradov.

Prísnejšie kontroly

Podľa informácií agentúry AP budú spoločnosti opatrenia uplatňovať rôzne, väčšinou formou krátkeho bezpečnostného vypočúvania cestujúcich. Pasažieri Emirates budú podrobení vypočúvaniu pri check-ine ešte pred skenovaním, ako aj pri vstupných bránach do lietadla. Spoločnosť preto vyzýva všetkých ľudí cestujúcich cez ich hlavné letisko v Dubaji, aby sa tam dostavili s väčšou časovou rezervou. Odporúčame:
Na letiskách sa sprísnia kontroly príručných batožín, elektronika bude skenovaná Hongkonská spoločnosť Cathay Pacific Airways zároveň zruší samoobslužné odovzdávanie batožiny. Aerolínie EgyptAir upozornili, že sa v rámci týchto opatrení prísnejšie zamerajú tiež na kontroly pasažierov, batožiny a prevážanie nepovolených poľnohospodárskych a veterinárnych produktov. Air France prísnejšie kontroly, ktoré bude realizovať prostredníctvom dotazníkov, zavedie od štvrtka na letisku Paríž-Orly a o týždeň neskôr aj na letisku Charlesa de Gaulla.

Lehota na prijatie opatrení

Bezpečnostné opatrenia prijme aj spoločnosť Royal Jordanian, ktorá požiadala americké úrady o možnosť zaviesť ich neskôr. U týchto aerolínií preto začnú platiť od polovice januára. Zatiaľ nie je jasné, či sa k týmto leteckým prepravcom časom pridajú aj ďalší. Opatrenia vošli do platnosti na konci 120 dňovej lehoty, ktorú USA vyčlenili na ich prijatie. Vláda Donalda Trumpa už v marci zakázala prítomnosť notebookov v príručnej batožine cestujúcich z desiatich miest na Blízkom východe pre obavy, že by v nich príslušníci Islamského štátu mohli ukryť bombu. Zákaz neskôr zrušili, keď letecké spoločnosti zaviedli CT skenovanie na kontrolu elektroniky.

Viac k témam: kontrola, letisko, lietadlo, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Letecké spoločnosti zavádzajú nové opatrenia pri letoch do USA, budú aj vypočúvať cestujúcich © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 213 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner