27. máj 2024
Facebook
sobota, 11 november 2017 01:00

Kostol v Texase sa po tragédii zmení na pamätník, obete pripomenie 26 stoličiek

Written by 
Rate this item
(0 votes)

SUTHERLAND SPRINGS 10. novembra (WebNoviny.sk) - Kostol v Sutherland Springs v americkom Texase, kde v nedeľu duševne narušený človek postrieľal 26 ľudí, sa premení na pamätník. Jeho vnútrajšok vyčistia, aby tak očividne nepripomínal napáchané násilie, a do prázdneho priestoru umiestnia 26 prázdnych stoličiek, každú na pamiatku jednej z obetí. V piatok o tom informoval kostolník miestnej farnosti Rod Green. Odporúčame:
Aktualizované: Muž vošiel do kostola a zastrelil najmenej 27 ľudí, polícia útočníka zneškodnila Miestny pastor Frank Pomeroy už vo štvrtok povedal, že by bolo pre veriacich príliš bolestivé naďalej sa zhromažďovať na mieste, na ktorom sa odohrala takáto veľká tragédia. Na cirkevnom pozemku preto postavia nový kostol a dovtedy sa omše budú konať v miestnom spoločenskom centre. V kostole v Sutherland Springs postrieľal Devin Patrick Kelley v nedeľu bez zjavnej príčiny 25 ľudí vrátane detí, pričom svedkovia okrem iného opisujú, ako strieľal zámerne malým deťom do hlavy. Úrady počet obetí neskôr zvýšili na 26, keďže jedna zo zastrelených žien bola tehotná. Odporúčame:
Trump označil strelca z Texasu za duševne chorého človeka Až neskôr vysvitlo, že útočník bol roky chovancom zariadenia pre duševne chorých v meste Santa Teresa v Novom Mexiku. Kelley je bývalým letcom americkej armády, z tej ho však prepustili po tom, ako napadol svoju exmanželku a jej syna. Po útoku sa v Spojených štátoch nanovo rozprúdila aj diskusia o tom, či nie je potrebné sprísniť pravidlá upravujúce držbu zbraní tak, aby sa nestávalo, že ich budú vlastniť takto nebezpečné a nevyspytateľné osoby. Americký prezident Donald Trump však už deň po útoku vyhlásil, že Američania práveže potrebujú zbrane, aby sa pred takýmito útokmi mohli lepšie brániť.

Viac k témam: kostol, krimi, streľba, Texas, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Kostol v Texase sa po tragédii zmení na pamätník, obete pripomenie 26 stoličiek © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 217 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner