25. apríl 2024
Facebook
utorok, 05 december 2017 19:00

Hlavným problémom vytvorenia nemeckej vlády je Seehofer a rodiny utečencov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BERLÍN 5. decembra (WebNoviny.sk) - Hlavným problémom pri snahe o vytvorenie budúcej nemeckej vládnej koalície je momentálne otázka, či majú mať za utečencami, ktorí dostali v Nemecku azyl, právo prísť aj ich najbližší rodinní príslušníci - manželky či manželia a deti. Vyplýva to z vyjadrení viacerých politikov zo strán, ktoré o budúcej koalícii rokujú. Zelení trvajú na tom, že rodiny majú právo za azylantmi prísť a argumentujú, že ak by to tak nebolo, Nemecko by sa zachovalo veľmi nehumánne. Odporúčame:
Bavorský premiér Seehofer odstúpi, chce sa viac venovať celonárodnej politke Podobný postoj má aj Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) a dokonca aj významná časť Kresťanskodemokratickej únie Nemecka/Kresťansko-sociálnej únie Bavorska (CDU/CSU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Problémom je však postoj Horsta Seehofera, šéfa CSU, ktorý povolenie príchodu rodín utečencov jednoznačne odmieta. Aj v rozhovore pre utorňajšie vydanie denníka Bild vyhlásil, že niečo také je preňho "nepredstaviteľné", keďže by to podľa neho "viedlo k masívnej migrácii".

Viac k témam: Angela Merkelová, Horst Seehofer, migranti, Nemecko, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Hlavným problémom vytvorenia nemeckej vlády je Seehofer a rodiny utečencov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 162 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner