25. apríl 2024
Facebook
utorok, 05 december 2017 23:00

Kosovský prezident Thaci vyzval medzinárodné jednotky, aby odišli z krajiny

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PRIŠTINA 4. decembra (WebNoviny.sk) - Kosovský prezident Hashim Thaci v utorok nečakane ostro vyzval jednotky pod patronátom OSN, ktoré v Kosove sú, aby z krajiny odišli. "Čas medzinárodných misií v Kosove sa už naplnil," vyhlásil Thaci. "Zodpovednosť za našu cestu, za našu súčasnosť a budúcnosť je v našich rukách," dodal kosovský prezident. Príslušníkov medzinárodných mierových jednotiek je podľa neho v Kosove "neospravedlniteľne vysoký počet". Odporúčame:
Kosovo znova preskúma otázku hraníc s Čiernou Horou Jednotky OSN sú v Kosove od skončenia náletov NATO v roku 1999, ktoré ukončili kampaň srbskej armády proti kosovským Albáncom. Po roku 2008, kedy Kosovo vyhlásilo samostatnosť, sa počet príslušníkov jednotiek OSN v Kosove výrazne znížil. Kosovo ako štát doteraz uznalo 114 krajín sveta vrátane väčšiny členských krajín EÚ a NATO. Medzi krajinami, ktoré ho uznať odmietajú, sú okrem iných Srbsko, Slovensko, Španielsko, Rusko, Ukrajina a Čína.

Viac k témam: Európska únia, Hashim Thaci, Kosovo, NATO
Zdroj: Webnoviny.sk - Kosovský prezident Thaci vyzval medzinárodné jednotky, aby odišli z krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 218 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner