25. apríl 2024
Facebook
utorok, 05 december 2017 23:00

Americký prezident Trump oznámil Palestínčanom, že uzná Jeruzalem za hlavné mesto Izraela

Written by 
Rate this item
(0 votes)

JERUZALEM 5. decembra (WebNoviny.sk) - Americká administratíva sa naozaj chystá presunúť americké veľvyslanectvo v Izraeli do Jeruzalema, čím fakticky uzná Jeruzalem za hlavné mesto židovského štátu. Odporúčame:
Turecko a Palestína sa vyhrážajú Trumpovi, ak uzná Jeruzalem za hlavné mesto Izraela Podľa správy, ktorú pred malou chvíľou vydala palestínska tlačová agentúra WAFA, americký prezident Donald Trump o tom informoval v utorňajšom telefonickom rozhovore už aj palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása. Ten sa podľa WAFA pokúšal Trumpa pred týmto krokom ešte vystríhať a povedal mu, že ak to Američania naozaj urobia, ohrozia tým bezpečnosť a stabilitu Blízkeho východu, ale aj celého sveta. Prípadný presun amerického veľvyslanectva v Izraeli do Jeruzalema je mimoriadne citlivou otázkou a všetci predchádzajúci americkí prezidenti sa takémuto kroku vyhýbali. Hlavné mesto svojho budúceho štátu chcú mať totiž z Jeruzalema Palestínčania, čo by prestalo byť reálne, keby medzinárodné spoločenstvo uznalo Jeruzalem ako hlavné mesto Izraela. Židovský štát obsadil východný Jeruzalem vo vojne v roku 1967. Medzinárodné spoločenstvo však izraelskú kontrolu nad zabratými územiami neuznáva.

Viac k témam: Donald Trump, Izreal, Jeruzalem, Palestína
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký prezident Trump oznámil Palestínčanom, že uzná Jeruzalem za hlavné mesto Izraela © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 229 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner