25. apríl 2024
Facebook
streda, 06 december 2017 11:00

Maltská novinárka zomrela v dôsledku výbuchu TNT, súd obvinil troch mužov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

VALLETTA 6. decembra (WebNoviny.sk) - Maltský súd obvinil troch mužov z vraždy novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej. Podľa vyšetrovania zomrela v dôsledku výbuchu TNT, ktorý riadili na diaľku. Sedem mužov prepustili na kauciu. Vyšetrovanie však stále pokračuje. Trojicu eskortovali v utorok na súd, kde všetci obžalovaní vyhlásili, že sú nevinní v súvislosti s obvineniami z vraždy a držby výbušnín. Na pojednávaní sa zúčastnil aj manžel zavraždenej Peter Caruana Galizia. Všetci traja zadržaní mali problémy so zákonom aj v minulosti. Päťdesiatpäťročný Vincent Muscat a o tri roky mladší Alfred Degiorgio v súvislosti s ozbrojenou krádežou a 54-ročný brat druhého spomínaného muža George čelil obvineniu okrem iného aj pre nelegálnu držbu zbrane. Odporúčame:
V súvislosti s vraždou novinárky, ktorá tvrdo kritizovala maltskú vládu, zatkli niekoľko osôb Caruanová Galiziová bola tvrdou kritičkou vlády a korupcie v krajine. Prispela aj k predčasným voľbám na Malte po tom, ako zverejnila informácie spájajúce premiéra Josepha Muscata a jeho manželku s kauzou Panama Papers. Zomrela 16. októbra pri výbuchu svojho auta. Jej vražda vyvolala na Malte i v celej Európskej únii pohoršenie a odsúdenie. Do vyšetrovania sa zapojili medzinárodní experti vrátane agentov FBI.

Viac k témam: Malta, novinárka, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Maltská novinárka zomrela v dôsledku výbuchu TNT, súd obvinil troch mužov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 124 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner