23. apríl 2024
Facebook
piatok, 08 december 2017 12:00

Lesný požiar v Kalifornii dostal svoje meno, tisíckam hasičov pomáha aj Národná garda USA

Written by 
Rate this item
(0 votes)

CARPINTERIA 8. decembra (WebNoviny.sk) - Lesné požiare vyčíňajúce v južnej Kalifornii si vyžiadali evakuáciu už najmenej 190-tisíc ľudí. Oheň sa pokúša uhasiť 5 700 požiarnikov, ktorým pomáha aj tamojší letecký oddiel Národnej gardy USA. Vo štvrtok na juhu štátu vypukli ďalšie dva veľké požiare, ktoré podľa zástupcov kalifornských hasičov spolu s ďalšími štyrmi už spálili vyše 57-tisíc hektárov územia.

Dvaja zranení utrpeli popáleniny

Novší požiar, ktorý vypukol zhruba 72 kilometrov severne od mesta San Diego, si už vyžiadal aj dvoch zranených. Obaja utrpeli popáleniny, bližšie informácie o ich stave však nie sú známe. Odporúčame:
Lesné požiare v Kalifornii už dosiahli pobrežie, v Los Angeles stopli nakrúcanie seriálov Oheň v oblasti zničil 20 stavieb, pričom zasiahol komunitu mobilných domov či stajne s jazdeckými koňmi, z ktorých niektoré neprežili. Požiar sa podľa zástupcov hasičov "šíri veľmi rýchlo" a smeruje k mestám Vista a Oceanside.

Jeden z najničivejších požiarov

Najväčší a najdeštruktívnejší z požiarov už štyri dni trápi okres Ventura. Požiar, ktorý prezývajú Thomas, už zničil 439 budov a poškodil ďalších 85 stavieb. Zo všetkých nasadených požiarnikov pri ňom zasahuje takmer polovica. V dôsledku ohňa v oblasti zavreli stovky škôl. Ako informuje spravodajský portál CNN, Thomas je najničivejším požiarom, ktorý kedy v decembri v Kalifornii vypukol, a môže sa stať jedným z najničivejších vôbec. Situáciu s ohňom zhoršujú silný vietor a suché počasie. Vietor by podľa predpovedí mohol v hornatých oblastiach dosiahnuť v nárazoch silu hurikánu prvej kategórie, píše CNN. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky edition.cnn.com.

Viac k témam: hasiči, Kalifornia, lesný požiar, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Lesný požiar v Kalifornii dostal svoje meno, tisíckam hasičov pomáha aj Národná garda USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 149 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner