13. apríl 2024
Facebook
piatok, 08 december 2017 16:00

Prezident Zeman navrhol presťahovať veľvyslanectvo do Jeruzalema, premiér Babiš odmietol

Written by 
Rate this item
(0 votes)

JERUZALEM 8. decembra (WebNoviny.sk) — Nový český premiér Andrej Babiš odmietol návrh prezidenta Miloša Zemana, aby Česká republika nasledovala príklad Spojených štátov a presťahovala svoje veľvyslanectvo z Tel Avivu do Jeruzalema. Babiš v piatok pre Český rozhlas povedal, že tento "nápad prezidenta (Donalda) Trumpa nie je dobrý. Môžete vidieť reakcie". Podľa jeho slov by sa "veľké krajiny mali usilovať o mier". Odporúčame:
Proti uznaniu Jeruzalema vyšli do ulíc stovky demonštrantov, došlo k stretu s vojakmi Izraela Trumpovo rozhodnutie uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela vyvolalo veľkú kritiku vo svete a nahnevané reakcie a protesty v moslimských krajinách. Zeman vo štvrtok v televíznom rozhovore povedal, že s Trumpovým rozhodnutím súhlasí a Česká republika i Európska únia by mali spraviť to isté. Zeman už v roku 2013 vyhlásil, že Česká republika by mala presťahovať svoju ambasádu do Jeruzalema, čím nahneval arabských lídrov. Zeman bol jedným z mála európskych politikov, ktorí podporovali Trumpa v jeho snahách o kreslo v Bielom dome.

Viac k témam: Andrej Babiš, Česko, Donald Trump, Jeruzalem, Miloš Zeman
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Zeman navrhol presťahovať veľvyslanectvo do Jeruzalema, premiér Babiš odmietol © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 148 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner