25. apríl 2024
Facebook
utorok, 26 december 2017 15:00

Egypt sprísnil opatrenia proti islamským militantom, pätnástich popravili

Written by 
Rate this item
(0 votes)

KÁHIRA 26. decembra (WebNoviny.sk) - V Egypte v utorok vykonali trest smrti obesením na pätnástich islamských militantoch, ktorí pred štyrmi rokmi zaútočili na Sinajskom polostrove na vojenské stanovište a zabili deviatich príslušníkov egyptských ozbrojených síl. Ako informuje úrad spravujúci egyptský väzenský systém, k popravám došlo v dvoch väzniciach na západe egyptskej metropoly Káhira. Podľa agentúry AP sú tieto popravy zrejme súčasťou sprísnených opatrení proti islamským militantom, ktoré egyptská vláda prisľúbila po novembrovom útoku Islamského štátu na Sinajskom polostrove. Odporúčame:
Utečenec z Iraku pôjde na 16 rokov do väzenia, v Houstone chcel spáchať teroristický útok Teroristi zaútočili koncom novembra na mešitu v meste Bir al-Abd a zabili v nej viac ako 300 veriacich vrátane desiatok detí. Útok zasiahol stúpencov súfijskej vetvy islamu, ktorých islamskí fanatici považujú za odpadlíkov, pretože sa odmietajú riadiť ich doslovným výkladom Koránu. Islamský štát v minulosti viackrát vyhlasoval, že všetkých súfiov zo Sinajského polostrova zlikviduje.

Viac k témam: Egypt, Islamský štát, trest smrti
Zdroj: Webnoviny.sk - Egypt sprísnil opatrenia proti islamským militantom, pätnástich popravili © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 156 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner