25. apríl 2024
Facebook
utorok, 26 december 2017 19:00

Sýrska opozícia sa nezúčastní na mierových rokovaniach, dôvodom je činnosť Ruska

Written by 
Rate this item
(0 votes)

DAMASK 26. decembra (WebNoviny.sk) - Sýrska opozícia v utorok odmietla účasť na mierových rokovaniach o budúcnosti Sýrie, ktoré sa majú konať 29. a 30. januára v ruskom čiernomorskom letovisku Soči. Združenie štyridsiatich sýrskych opozičných skupín, ktoré bojujú proti režimu sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada, v spoločnom stanovisku navyše uviedlo, že odmietajú sprostredkovateľskú rolu Ruska, pretože Moskva chce podľa nich len podkopať diplomatické aktivity a mierové rokovania pod patronátom OSN, ktoré sýrska opozícia naopak podporuje.

Rusko tlačí na sýrsku opozíciu

"Vyhlasujeme, že Rusko je agresor, ktorý pácha proti Sýrčanom vojnové zločiny," píše sa v spoločnom stanovisku sýrskych opozičných organizácií. Rusko si ako podmienku na účasť sýrskej opozície na rokovaniach v Soči určilo, že sa musia vzdať požiadavky na odstúpenie al-Asada. Odporúčame:
Sýrski rebeli a civilisti opúšťajú pohraničie s Libanonom, došlo k dohode o odchode Sýrska opozícia však tvrdí, že takúto podmienku nemôže ani náhodou prijať. Opozičné skupiny upozorňujú, že zatiaľ čo Rusko tlačí na sýrsku opozíciu a dáva jej podmienky, smerom k al-Asadovi žiadne požiadavky nemá.

Kampaň proti Islamskému štátu

"Rusko neprispelo ani tým najmenším krokom k tomu, aby zmiernilo utrpenie Sýrčanov. Ani v najmenšom sa nesnaží vplývať na (al-Asadov) režim, aby sa vydal na skutočnú cestu vedúcu k vyriešeniu" situácie v krajine. Odporúčame:
Putin sľubuje modernizáciu krajiny, väčšiu podporu podnikania i boj proti korupcii Rusko spolu s Iránom viedli a čiastočne stále vedú v Sýrii vojenskú kampaň proti Islamskému štátu, podľa Západu však ešte viac ako na Islamský štát útočili proti sýrskej opozícii. Tá bojuje proti Islamskému štátu tiež, pre zmenu s podporou západných krajín, predovšetkým Spojených štátov.

Viac k témam: Rusko, Sýria
Zdroj: Webnoviny.sk - Sýrska opozícia sa nezúčastní na mierových rokovaniach, dôvodom je činnosť Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 165 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner