14. júl 2024
Facebook
streda, 27 december 2017 11:00

Ministerstvo financií zmrazilo severokórejským predstaviteľom účty a majetok v USA

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 27. decembra (WebNoviny.sk) - Americké ministerstvo financií uvalilo sankcie na dvoch severokórejských predstaviteľov, ktorých označilo za kľúčové postavy stojace za "nezákonnými zbrojnými programami Severnej Kórey".

Údajne viedli vývoj rakiet

Sankcie voči Kimovi Čong-sikovi a Ri Pchjon-čcholovi znamenajú zmrazenie akýchkoľvek ich účtov a majetku v USA a zákaz obchodovania s americkými firmami a občanmi. Odporúčame:
Severná Kórea označila nové sankcie uvalené na krajinu za vojnový akt Podľa ministerstva títo muži viedli vývoj severokórejských rakiet vybavených jadrovými hlavicami. Oboch často vidieť počas raketových testov vedľa vodcu Kima Čong-una.

Úplná denuklearizácia Severnej Kórey

Americký minister financií Steven Mnuchin uviedol, že nové sankcie sú súčasťou snáh vyvinúť "maximálny tlak" na Pchjongjang s cieľom "dosiahnuť úplnú denuklearizáciu Kórejského polostrova". Bezpečnostná rada OSN v piatok jednomyseľne sprísnila sankcie voči komunistickej Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR). K sprísneniu sankcií, ktorého navrhovateľom boli rovnako Spojené štáty, pristúpila rada v reakcii na najnovší test severokórejskej balistickej rakety, ktorý sa uskutočnil 29. novembra.

Viac k témam: Kim Čong-un, sankcie proti KĽDR, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo financií zmrazilo severokórejským predstaviteľom účty a majetok v USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 215 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner