23. júl 2024
Facebook
streda, 27 december 2017 19:00

Izraelský minister dopravy chce pomenovať stanicu metra po Donaldovi Trumpovi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

JERUSALEM 27. decembra (WebNoviny.sk) - Izraelský minister dopravy Yisrael Katz sa snaží presadiť, aby predĺžili novú vysokorýchlostnú vlakovú linku až k Múru nárekov a budúcu zastávku chce pomenovať po prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Realizácia štyri roky

Podľa jeho plánu, ktorý je zatiaľ len v počiatočnej fáze, majú vzniknúť ďalšie dve podzemné stanice metra a popod centrum Jeruzalemu má viesť viac ako trojkilometrový tunel. Hovorca ministra Avner Ovadia uviedol, že projekt bude stáť viac ako 700 miliónov dolárov (v prepočte 590 miliónov eur) a v prípade schválenia potrvá jeho realizácia štyri roky. Odporúčame:
Aktualizované: Proti uznaniu Jeruzalema za hlavné mesto Izraela hlasovalo 128 krajín, Trump sa vyhrážal odstavením financií Minister predložil plány na rozšírenie metra na nedávnom stretnutí s predstaviteľmi izraelských železníc. Podľa jeho slov by táto linka zjednodušila prístup návštevníkov k Chrámovej hore a Múru nárekov. Nazvať stanicu po Donaldovi Trumpovi navrhuje z vďaky za jeho "odvážne a historické rozhodnutie uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela".

Nadvláda Izraela nad Jeruzalemom

Návrh ministra dopravy zrejme narazí na odpor medzinárodnej komunity, ktorá odmieta nadvládu Izraela nad východným Jeruzalemom a Starým mestom, ktoré si pričlenili počas vojnového konfliktu v roku 1967. Východný Jeruzalem chce za svoje hlavné mesto uzákoniť Palestína. Ovadia uviedol, že napriek námietkam voči projektu očakávajú jeho schválenie v priebehu nasledujúceho roku. Pri stavbe tunela k Múru nárekov má byť podkopaná aj oblasť pod politicky a nábožensky významným jeruzalemským Starým mestom, čím by sa zničili vrstvy archeologických pozostatkov z viac ako 3000-ročnej histórie mesta. Vysokorýchlostné spojenie medzi Tel Avivom a Jeruzalemom plánujú otvoriť na jar.

Viac k témam: Donald Trump, Izrael, Jeruzalem, stanica metra, USA, Yisrael Katz
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelský minister dopravy chce pomenovať stanicu metra po Donaldovi Trumpovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 156 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner