26. máj 2024
Facebook
štvrtok, 08 marec 2018 19:00

Srbský prezident Vučič je v súvislosti s Kosovom pripravený diskutovať o dostupných možnostiach

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BUKUREŠŤ 8. marca (WebNoviny.sk) - Srbský prezident Aleksandar Vučič vo štvrtok na návšteve Rumunska vyhlásil, že hoci Srbsko neuzná Kosovo ako nezávislú krajinu, Belehrad je v súvislosti s otázkou Kosova "pripravený diskutovať o všetkých dostupných možnostiach". Ak sa podarí dosiahnuť dohodu medzi Srbskom a Kosovom, bude to podľa Vučiča znamenať, že obom stranám záleží na budúcnosti. Srbský prezident si však stále myslí, že pravdepodobnejšie je, že k dohode nedôjde. Odporúčame:
Srbsko musí vyriešiť svoj spor s Kosovom, ak chce vstúpiť do únie Ak by k dohode medzi Srbskom a Kosovom aj došlo, príde podľa Vučiča na rad ešte iná komplikácia. "Súčasťou problému je, ako to predať našej verejnosti a ako to Albánci predajú ich verejnosti," povedal otvorene Vučič po rokovaní s rumunským prezidentom Klausom Iohannisom. Samotné uznanie Kosova, ktoré ako samostatný štát uznáva už väčšina krajín medzinárodného spoločenstva, srbský prezident naďalej vylučuje. "Ak uznáme Kosovo, Albánci získajú všetko. A moja otázka je, čo získajú Srbi?" spýtal sa Vučič.

Viac k témam: Albánsko, Aleksandar Vučič, Kosovo, Srbsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Srbský prezident Vučič je v súvislosti s Kosovom pripravený diskutovať o dostupných možnostiach © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 230 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner