26. máj 2024
Facebook
streda, 14 marec 2018 12:00

Nemecký parlament ukončil polročné bezvládie, Merkelová sa stala po štvrtý raz kancelárkou

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 14. marca, 11:04
BERLÍN 14. marca (WebNoviny.sk) - Nemecký parlament v stredu opätovne zvolil Angelu Merkelovú za kancelárku a ukončil takmer šesťmesačné bezvládie v krajine. Šesťdesiattriročná politička, ktorá stojí na čele najsilnejšej európskej ekonomiky od roku 2005, nemala protikandidáta. Za to, aby sa štvrtý raz stala nemeckou kancelárkou, hlasovalo 364 poslancov a 315 bolo proti. Koalícia, ktorú tvoria Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) s Kresťanskodemokratickou úniou Nemecka/Kresťansko-sociálnou úniou Bavorska (CDU/CSU), má pritom v Bundestagu 399 zo 709 kresiel. Odporúčame:
SPD predstavila členov svojej vlády, Merkelovej strana zloží sľub budúcu stredu Rovnaké strany v Nemecku vládli aj počas predchádzajúceho štvorročného volebného obdobia. Dnešné hlasovanie však nasledovalo až 171 dní po septembrových parlamentných voľbách, čo zároveň predstavuje najdlhšie povolebné bezvládie v povojnovej histórii Nemecka. Sociálni demokrati sa totiž pôvodne odmietli podieľať na koalícii s CDU/CSU a Merkelová sa pokúšala zložiť vládu so Zelenými a Slobodnou demokratickou stranou (FDP), ich snahy ale v novembri skrachovali.  

Viac k témam: Angela Merkelová, CDU Kresťanskodemokratická únia Nemecka, Nemecko, SPD Sociálnodemokratická strana Nemecka
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký parlament ukončil polročné bezvládie, Merkelová sa stala po štvrtý raz kancelárkou © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 142 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner