26. máj 2024
Facebook
streda, 14 marec 2018 13:00

Vzťah Ruska a Spojených štátov nemôže byť podľa Peskova horší, výmena ministra ich nezlepší

Written by 
Rate this item
(0 votes)

MOSKVA 14. marca (WebNoviny.sk) - Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina neverí, že zmeny na poste ministra zahraničných vecí Spojených štátov amerických môžu zhoršiť vzťahy medzi oboma krajinami. Dmitrij Peskov novinárom v stredu povedal, že vzťahy sa podľa neho nezhoršia po tom, ako americký prezident Donald Trump v utorok odvolal doterajšieho ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona a na jeho post dosadil doterajšieho šéfa tajnej služby CIA Mikea Pompea. Peskov dodal, že vzťahy medzi veľmocami "len ťažko môžu ísť ešte nižšie ako na podlahu". Odporúčame:
Prezident Trump nečakane odvolal Tillersona, nahradí ho doterajší šéf CIA Prezidentov hovorca verí v konštruktívny a triezvy prístup k vzájomným vzťahom a dodal, že tento postoj bude Rusko udržiavať "už navždy". Vzťahy Ruska a USA sa za ostatné roky zhoršili najmä v dôsledku situácií na Ukrajine a v Sýrii.

Viac k témam: Rex Tillerson, Rusko, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Vzťah Ruska a Spojených štátov nemôže byť podľa Peskova horší, výmena ministra ich nezlepší © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 137 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner