26. máj 2024
Facebook
streda, 14 marec 2018 15:00

Obvinenú Vietnamku si najali dva mesiace pred smrťou Kim Čong-nama, mala byť herečkou

Written by 
Rate this item
(0 votes)

SHAH ALAM 14. marca (WebNoviny.sk) - Vietnamku Doan Thi Huong, ktorá je obvinená z vraždy nevlastného brata severokórejského vodcu Kim Čong-una, si najali dva mesiace pred jeho zabitím. V stredu to pred súdom povedal jej právnik, podľa ktorého sa tak stalo v bare vo vietnamskom Hanoji. Teh Poh Teik počas pojednávania vysvetlil, že jeho klientka krátko po zatknutí povedala polícii, že sa jej v decembri 2016 ozvala majiteľka vietnamského podniku, ktorá bola jej bývalou kolegyňou, a opýtala sa jej na to, či nechce pracovať pre kórejskú firmu ako herečka v "krátkom filme alebo vtipnom videu".

Zažiadala si mesačný honorár

Neskôr ju zoznámila s istým Kórejčanom známym ako Pán Y, od ktorého si obvinená zažiadala honorár vo výške tisíc dolárov mesačne. Toho neskôr identifikovali ako jedného zo štyroch podozrivých mužov zo Severnej Kórey, ktorí ušli z Malajzie bezprostredne po úmrtí Kim Čong-nama. Odporúčame:
Severná Kórea musí podniknúť konkrétne kroky k denuklearizácii, vyhlásil premiér Šinzó Abe Tvrdenia obvinenej podporila vo svojej výpovedi pre vietnamskú políciu aj spomínaná majiteľka baru, ktorá odmietla prísť osobne svedčiť do Malajzie. Podľa jej výpovedí Pán Y, ktorý hovoril plynule po vietnamsky, chcel pôvodne najať ju, ale ona to odmietla pre rodinné záväzky.

Jeho tvár potreli jedom

Keď si spomenula, že Huong má rada herectvo, zoznámila ich. Spomínaný právnik v stredu vypočúval hlavného policajného vyšetrovateľa, ktorý potvrdil, že tvrdenia obvinenej nevyšetroval a nekontaktoval ani vietnamskú políciu ohľadom detailov od jej bývalej kolegyne. Advokát ho následne počas jeho výpovede obvinil zo zaujatosti a nezáujmu nájsť pravdu. Doan Thi Huong a Indonézanka Siti Aisyah sú obvinené z toho, že vlani 13. februára otrávili Kim Čong-nama tak, že mu na letisku v malajzijskom Kuala Lumpure potreli tvár jedom. Použili na to nervovoparalytickú bojovú látku VX, ktorú OSN zaradila medzi zbrane hromadného ničenia. Ženy tvrdia, že sú nevinné. V prípade usvedčenia im hrozí trest smrti. Pchjongjang akékoľvek spojenie s vraždou odmieta.

Viac k témam: Kim Čong-nam, Severná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinenú Vietnamku si najali dva mesiace pred smrťou Kim Čong-nama, mala byť herečkou © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 146 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner