21. jún 2024
Facebook
utorok, 01 máj 2018 11:00

Trump predĺžil Európskej únii dočasnú výnimku z ciel na dovoz hliníka a ocele o ďalší mesiac

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 1. mája (WebNoviny.sk) - Biely dom odkladá rozhodnutie o zavedení ciel na dovoz hliníka a ocele z Európskej únie, Kanady a Mexika o 30 dní. Platnosť dočasnej výnimky pre 28-člennú úniu a ďalšie krajiny vypršala v utorok 1. mája. Administratíva prezidenta Donalda Trumpa v pondelok oznámila, že s Južnou Kóreou sa dohodla na podmienkach importu ocele. Washington ďalej informoval, že dohody týkajúce sa ocele a hliníka už v zásade dosiahol aj s Argentínou, Austráliou a Brazíliou, pričom ich uzavretie očakáva v krátkom čase. Odporúčame:
Európska únia čaká na výnimku od Trumpa, v opačnom prípade má pripravené kompenzačné clá Americký prezident Donald Trump v marci rozhodol o uvalení 25-percentného cla na dovoz ocele a 10-percentného cla na import hliníka. Európskej únii poskytol prechodnú výnimku, ktorá sa skončila 1. mája. Brusel medzitým pripravil zoznam amerických produktov v hodnote zhruba 2,8 mld. eur, na ktoré plánuje uvaliť kompenzačné clá, ak nedostane trvalú výnimku z ciel na oceľ a hliník.

Viac k témam: clo, Donald Trump, Európska únia, hliník, Kanada, medzinárodný obchod, Mexiko, oceľ, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump predĺžil Európskej únii dočasnú výnimku z ciel na dovoz hliníka a ocele o ďalší mesiac © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 99 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner