21. jún 2024
Facebook
utorok, 01 máj 2018 13:00

Merkelová trvá na stálej výnimke z amerických ciel, zdôrazňuje potrebu obchodného partnerstva

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BERLÍN 1. mája (WebNoviny.sk) - Nemecká vláda berie na vedomie, že USA odložili rozhodnutie o zavedení ciel na dovoz hliníka a ocele z Európskej únie, naďalej však očakáva, že výnimka pre európske spoločenstvo bude „trvalá“. Vyhlásila to v utorok hovorkyňa kancelárky Angely Merkelovej. „Transatlantické ekonomické vzťahy majú veľký význam pre obe strany. Eskalácia napätia nie je v záujme EÚ ani USA... z ďalšieho prehĺbenia vzájomných obchodných vzťahov by profitovali obe strany,“ uviedla hovorkyňa. Odporúčame:
Trump predĺžil Európskej únii dočasnú výnimku z ciel na dovoz hliníka a ocele o ďalší mesiac Americký prezident Donald Trump v marci rozhodol o uvalení 25-percentného cla na dovoz ocele a 10-percentného cla na import hliníka. Európskej únii poskytol prechodnú výnimku, ktorá sa skončila 1. mája. V pondelok Biely dom oznámil, že rozhodnutie o zavedení ciel na dovoz hliníka a ocele z Európskej únie, Kanady a Mexika odkladá o 30 dní.

Viac k témam: Angela Merkelová, clo, Donald Trump, Európska únia, hliník, medzinárodný obchod, Nemecko, oceľ, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová trvá na stálej výnimke z amerických ciel, zdôrazňuje potrebu obchodného partnerstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 105 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner