19. júl 2024
Facebook
streda, 02 máj 2018 21:00

Baskická ETA oznámila koniec činnosti, španielske orgány budú separatistov naďalej stíhať

Written by 
Rate this item
(0 votes)

MADRID 2. mája (WebNoviny.sk) - Ešte pred pár rokmi obávaná baskická teroristická organizácia Baskicko a jeho sloboda (ETA) oznámila, že s definitívnou platnosťou končí svoju činnosť a "úplne ruší všetky svoje štruktúry". Uvádza sa to v stanovisku ETA, ktoré v stredu zverejnil španielsky spravodajský portál eldiario.es. Vyhlásenie ETA je datované k 16. aprílu, podľa agentúry Associated Press nie je preto jasné, prečo bolo zverejnené až teraz. Odporúčame:
Baskickí separatisti z ETA sa ospravedlnili za spáchané zločiny, útoky by sa nemali opakovať Na vyhlásenie ETA už reagoval španielsky minister vnútra Juan Ignacio Zoido, ktorý považuje vyhlásenie organizácie za súčasť snahy jej členov vyhnúť sa stíhaniu. Španielsko však bude podľa neho "naďalej stíhať teroristov, nech už sú kdekoľvek". ETA vznikla počas diktatúry Francisca Franca v roku 1959 a počas svojej krvavej kampane za vznik samostatného Baskicka na územiach Španielska a Francúzska zabila 853 ľudí.

Viac k témam: ETA Baskicko a jeho sloboda, separatisti, Španielsko, teroristická skupina
Zdroj: Webnoviny.sk - Baskická ETA oznámila koniec činnosti, španielske orgány budú separatistov naďalej stíhať © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 163 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner