19. júl 2024
Facebook
streda, 02 máj 2018 22:00

Veľmoci vedú ďalší spor, Rusko pobúrilo zvesenie vlajky z jeho konzulátu v americkom Seattli

Written by 
Rate this item
(0 votes)

SEATTLE 2. mája (WebNoviny.sk) - Najnovší spor medzi Ruskom a Spojenými štátmi sa týka ruskej vlajky, ktorá viala na budove ruského konzulátu v americkom Seattli. Až do soboty, keď ju americkí predstavitelia - ako napísal denník The Seattle Times - "citlivo zvesili". Budova sa totiž už ako ruský konzulát nepoužíva a poslední ruskí diplomati ju opustili v apríli. Spojené štáty nariadili budovu zatvoriť v reakcii na kauzu okolo bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa, ktorý bol vo Veľkej Británii otrávený nervovým plynom ruskej výroby, pričom západné krajiny obviňujú z otrávenia Skripaľa Rusko. Odporúčame:
Slovenskí europoslanci kritizujú Rusko za eskaláciu napätia, vyzývajú na jednotu v rámci Únie Moskva má na zvesenie ruskej vlajky iný názor a požiadala Američanov, aby ju vrátili naspäť. Zvesenie vlajky je podľa ruského veľvyslanectva v USA "neakceptovateľným nakladaním s národným symbolom" Ruska. Moskva argumentuje, že budova konzulátu patrí Rusku, čo Američania nepopierajú, no pripomínajú, že sa nachádza na pozemku vlastnenom americkou vládou.

Viac k témam: Rusko, Seattle, Sergej Skripaľ, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľmoci vedú ďalší spor, Rusko pobúrilo zvesenie vlajky z jeho konzulátu v americkom Seattli © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 154 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner