26. september 2020
Facebook
piatok, 01 február 2019 17:00

Vo Veľkej Británii namerali najnižšiu teplotu tejto zimy, pre mrazy zatvorili stovky škôl

Written by 
Rate this item
(0 votes)

LONDÝN 1. februára (WebNoviny.sk) - V južných častiach Anglicka a vo Walese zatvorili z dôvodu snehu a mrazivého počasia stovky škôl. Informuje o tom britská stanica BBC.

Uzavreli stovky škôl

Podľa jej údajov je vo Walese mimo prevádzky viac než 500 škôl, okolo 200 ich zavreli v grófstve Berkshire, 250 v grófstve Wiltshire a 300 ďalších v Buckinghamshire. Výstrahy pred snehom a poľadovicou platia v častiach Anglicka, Walesu, Škótska aj Severného Írska. Lety v Bristole boli v piatok zrušené až do 13:00, kým zamestnanci tamojšieho letiska neodpratali sneh z pristávacej dráhy. Spoločnosť British Airways zrušila ráno desiatky letov na letisku Heathrow a odporučila cestujúcim, aby si overili svoje odletové časy. Obmedzenia postihli aj železničnú dopravu, z južného Anglicka hlásia výpadky elektrickej energie.

Najnižšia teplota zimy

V piatok v skorých ranných hodinách namerali v Braemare v grófstve Aberdeenshire najnižšiu teplotu tejto zimy - mínus 15,3 stupňa Celzia. To je najnižšia teplota zaznamenaná vo Veľkej Británii od roku 2012, keď v Holbeachu v Lincolnshire namerali mínus 15,6 stupňa Celzia.

Viac k témam: Anglicko, mrazy, počasie, Wales
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Veľkej Británii namerali najnižšiu teplotu tejto zimy, pre mrazy zatvorili stovky škôl © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 148 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner