04. jún 2020
Facebook
piatok, 01 február 2019 22:00

V Česku vypukla plošná chrípková epidémia, v tejto fáze sú aj ďalšie európske štáty

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PRAHA 1. februára (WebNoviny.sk) - Počet prípadov ochorení dýchacích ciest v Českej republike už prekročil hranicu epidémie. Na 100-tisíc chorých je evidovaných 1 715 prípadov, pričom hranica epidémie je 1 500 prípadov.

Vírus chrípky typu A

Za posledný týždeň počet chorých vzrástol bezmála o pätinu. Oznámila to v piatok hlavná česká hygienička Eva Gottvaldová. Minulý týždeň bola chorobnosť na úrovni 1 447 chorých na 100-tisíc ľudí. "Najnovšie údaje spracované Štátnym zdravotným ústavom potvrdzujú, že prebieha plošná chrípková epidémia na celom území ČR. Cirkuluje prevažne vírus chrípky typu A," uviedla Gottvaldová.

Epidémia neobišla Nemecko ani Rakúsko

Najvyššia chorobnosť je hlásená z Plzenského, Libereckého, Juhomoravského a Moravskosliezskeho kraja. V minuloročnej sezóne 2017/2018 s vážnym priebehom chrípky skončilo v nemocnici vyše 660 ľudí, z toho zhruba 260 v súvislosti s chrípkou zomrelo. Vo fáze plošnej epidémie chrípky sú momentálne Nemecko, Rakúsko a Poľsko, ako aj ďalšie európske štáty, kde prevažuje vírus typu chrípky A (A/H1N1). V Turecku, na Ukrajine či v Uzbekistane cirkuluje aj vírus A/H3N2, informuje spravodajský portál Novinky.cz. Pôvodný článok pochádza zo stránky www.novinky.cz.

Viac k témam: chorobnosť, chrípka, chrípková epidémia
Zdroj: Webnoviny.sk - V Česku vypukla plošná chrípková epidémia, v tejto fáze sú aj ďalšie európske štáty © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 248 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner