22. september 2019
Facebook
nedeľa, 03 február 2019 22:00

Pápež František pricestoval na historicky prvú návštevu na Arabskom polostrove

Written by 
Rate this item
(0 votes)

ABÚ ZABÍ 3. februára (WebNoviny.sk) - Pápež František priletel v nedeľu večer na návštevu Spojených arabských emirátov (SAE). Ide o historicky prvú návštevu akéhokoľvek pápeža na Arabskom polostrove, teda v rodnom mieste islamu. Pápeža na letisku v Abú Zabí privítal korunný princ šejk Muhammad bin Zajíd al-Nahján a spolu sa prešli popred čestnú stráž.

Obdarovaný kvetmi

Pápež sa na letisku zvítal aj s ďalšími miestnymi politickými aj náboženskými predstaviteľmi, a to ako moslimskými, tak aj kresťanskými. V duchu miestnej tradície ho malé dievča a chlapec obdarovali kvetmi a neskôr sa pustil do družného hovoru s korunným princom, počas ktorého sa obaja usmievali. František má počas návštevy v Spojených arabských emirátoch, ktorá potrvá až do utorka, dva hlavné ciele - podporiť a oživiť medzináboženský dialóg medzi kresťanstvom a islamom, a tiež podporiť miestne kresťanské spoločenstvo.

Niektoré témy budú "tabu"

Podľa agentúry The Associated Press (AP) v záujme hladkého priebehu návštevy zrejme nechá bokom väčšinu ďalších tém, vrátane tých polemickejších, ako je vojna v Jemene, kde SAE podporuje krvavé vojenské ťaženie pod vedením Saudskej Arábie. Pápež sa však k tejto téme vyjadril aspoň tesne pred návštevou, keď v nedeľu pred odletom apeloval na ukončenie vojny v Jemene a okrem iného povedal, že "plač (jemenských - pozn. SITA) detí a ich rodičov stúpa k Bohu". Informácie pochádzajú z agentúry AP a z webstránky britskej mediálnej spoločnosti BBC.

Viac k témam: Abú Zabí
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František pricestoval na historicky prvú návštevu na Arabskom polostrove © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 133 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner