01. jún 2020
Facebook
štvrtok, 14 február 2019 11:00

Exčlenka kontrarozviedky čelí obvineniam USA, Iránu mala prezradiť názov tajnej misie Pentagonu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 14. februára (WebNoviny.sk) - Bývalú špecialistku kontrarozviedky amerických vzdušných síl, ktorá prebehla do Iránu, obvinili v USA z toho, že predstaviteľom vlády v Teheráne vyzradila utajené informácie vrátane krycieho mena tajnej misie programu Pentagonu.

Informácie o životoch tajných agentov

Ministerstvo spravodlivosti tiež Monicu Elfriede Witt obvinilo z toho, že zradila svojich bývalých kolegov v komunite amerických tajných služieb, pretože Iránu poskytla detaily o ich osobných a profesionálnych životoch. Tieto informácie použili štyria hackeri napojení na iránsku vládu a na internete sa zamerali na pracovníkov tajných služieb, uviedli prokurátori s tým, že aj oni čelia rovnakým obvineniam.

Protizápadná propaganda

Tridsaťdeväťročná rodáčka z Texasu zbehla do Iránu v roku 2013 po tom, čo ju tam pozvali na dve konferencie, ktoré podľa ministerstva spravodlivosti propagovali protizápadnú propagandu a odsúdili americké morálne štandardy. Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) ju už pritom najmenej rok sledoval, keďže už v roku 2012 sa zúčastnila na protizápadne orientovanej konferencii a predstavila sa aj v protiamerických videách. Agenti ju varovali, že je potenciálnym cieľom iránskych tajných služieb, ona však povedala, že Teheránu neposkytne citlivé informácie o jej práci, ak sa tam znova vráti. V tom čase ju nezatkli a v súčasnosti sa žena pohybuje na slobode. Rovnako na slobode sú aj spomínaní štyria hackeri, ktorí konali v zastúpení Revolučných gárd, uviedli prokurátori.

Viac k témam: FBI Federal Bureau of Investigation, Irán, Pentagon, špionáž, Tajná služba Spojených štátov
Zdroj: Webnoviny.sk - Exčlenka kontrarozviedky čelí obvineniam USA, Iránu mala prezradiť názov tajnej misie Pentagonu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 121 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner