14. október 2019
Facebook
streda, 27 február 2019 08:00

Tymošenková vyzvala na impeachment Porošenka, jeho bývalá firma má byť súčasťou korupčných schém

Written by 
Rate this item
(0 votes)

KYJEV 27. februára (WebNoviny.sk) - Bývalá ukrajinská premiér Julija Tymošenková v utorok vyzvala v ukrajinskom parlamente na impeachment prezidenta Petra Porošenka, jedného z jej dvoch hlavných súperov v prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia 31. marca.

Korupčné schémy vo vojenskom priemysle

Tymošenková tak reagovala na čerstvé informácie ukrajinských médií, ktorým sa podarilo odkryť korupčné schémy v ukrajinskom vojenskom priemysle. Ich súčasťou má byť aj firma, ktorú v minulosti ovládal Porošenko. Podľa ukrajinských médií impeachment prezidenta nemá šancu v parlamente prejsť, medializované informácie však Porošenkovi pred voľbami rozhodne nepomôžu.

Porošenkov predvolebný slogan

Informácie o korupčných schémach, do ktorých by mal byť namočený aj Porošenko, v utorok komentoval aj hlavný favorit ukrajinských prezidentských volieb, komik Volodymyr Zelenskij. "Už viem, čo znamená (Porošenkov hlavný predvolebný slogan - pozn. SITA) ´Armáda, jazyk, viera´! Znamená to, že keď spreneveríte financie určené na obranu a používate jazyk, ktorý umelo rozdeľuje spoločnosť, tak vám ľudia prestanú veriť," povedal. Podľa aktuálneho predvolebného prieskumu kyjevského Medzinárodného sociologického ústavu chce za Zelenského, ktorý si prezidenta zahral už v komediálnom televíznom seriáli, hlasovať 27 percent voličov, Porošenka chce podporiť 18 a Tymošenkovú 16 percent.

Viac k témam: impeachment, korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Tymošenková vyzvala na impeachment Porošenka, jeho bývalá firma má byť súčasťou korupčných schém © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 131 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner