24. november 2020
Facebook
streda, 27 február 2019 20:00

Foto: Summit Donald Trump – Kim Čong-un sa začal spoločnou večerou a súkromným rozhovorom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 27. február, 18:40
HANOJ 27. februára (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump a severokórejský líder Kim Čong-un odštartovali v Hanoji svoj druhý summit. Stredajšie stretnutie sprevádzali úsmevy i priateľská večera. Obaja politici si potriasli rukami a vzápätí nasledoval ich súkromný rozhovor.

Témou summitu sú aj jadrové zbrane

"Dúfam, že vyriešime veľa vecí. Myslím si, že to povedie k úžasnému, naozaj skvelému dlhodobému stavu," vyhlásil Trump. "Opäť sme sa stretli a som si istý, že môžeme dosiahnuť výborné výsledky, ktoré všetci privítajú," doplnil Kim Čong-un. Pred schôdzkou s Kimom sa už Trump stretol s vietnamským prezidentom, premiérom a ďalšími politikmi. Témou dvojdňového stretnutia vo vietnamskej metropole Hanoj je nájsť spôsoby, ako zbaviť Kórejský polostrov jadrových zbraní.

Lídrov sprevádzala delegácia

Trumpa na večeri sprevádzali americký minister zahraničia Mike Pompeo a personálny šéf kancelárie amerického prezidenta Mick Mulvaney, severokórejského vodcu zas hlavný vyjednávač Kim Jong-čchol a minister zahraničia Ri Jong-ho. Obe strany mali aj svojho tlmočníka. Predpokladá sa, že akékoľvek významnejšie udalosti, ako podpisy dohôd či dôležité tlačové konferencie, sa uskutočnia až vo štvrtok.


Viac k témam: Severná Kórea, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Summit Donald Trump – Kim Čong-un sa začal spoločnou večerou a súkromným rozhovorom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 349 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner