16. január 2021
Facebook
štvrtok, 09 máj 2019 11:00

Pchjongjang označil odpálenie rakiet za obranné cvičenie a vysmial sa kritike Južnej Kórey

Written by 
Rate this item
(0 votes)

SOUL 9. mája (WebNoviny.sk) - Severná Kórea označila víkendové odpálenie rakiet za pravidelné obranné vojenské cvičenie a vysmiala Južnú Kóreu za jej kritiku. Vyjadril sa tak nemenovaný hovorca armády, ktorého vyhlásenie publikovala severokórejská tlačová agentúra KCNA.

Rutinné cvičenie

Spravil tak krátko pred stretnutím vysokých predstaviteľov obrany Južnej Kórey, Spojených štátov a Japonska, ktorí mali v Soule diskutovať práve o severokórejskom odpaľovaní rakiet a iných bezpečnostných otázkach. Hovorca severokórejského ministerstva zahraničných vecí v inom vyhlásení hovoril o "rutinnom a sebaobrannom vojenskom cvičení".

Neodôvodnené obvinenia

Pchongjang podľa neho preukazuje "maximálnu trpezlivosť" s uviaznutými rokovaniami s Washingtonom a "neodôvodnené obvinenia" voči legitímnemu vyjadreniu suverenity a právu na sebaobranu môžu viesť k situácii, ktorú si nikto neželá. Kancelária juhokórejského prezidenta a tamojšie ministerstvo obrany vyjadrili znepokojenie, že sobotňajšie odpálenia rakiet idú proti duchu vojenskej dohody medzi Kóreami, ktorú sa podarilo dosiahnuť minulý rok a hovorí o zastavení všetkých nepriateľských aktivít. Severnú Kóreu tiež vyzvali, aby upustila od konania, ktoré môže zvyšovať napätie.

Viac k témam: Južná Kórea, rakety, Spojené štáty americké, vojenské cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pchjongjang označil odpálenie rakiet za obranné cvičenie a vysmial sa kritike Južnej Kórey © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 78 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner