10. júl 2020
Facebook
utorok, 14 máj 2019 18:00

Dokument o zneužívaní detí spôsobil v Poľsku šok, vláda reaguje prísnejšími trestami

Written by 
Rate this item
(0 votes)

VARŠAVA 14. mája (WebNoviny.sk) - Poľský premiér Mateusz Morawiecki prisľúbil prísnejšie tresty pre tých, ktorí sexuálne zneužijú neplnoleté osoby. Urobil tak po tom, ako nový poľský dokumentárny film urýchlil v krajine proces vyrovnávania sa s problémom sexuálneho zneužívania zo strany katolíckych kňazov.

Dokument na YouTube

Hľadanie odpovedí spustil v katolíckom Poľsku dokument Tylko nie móv nikomu (Len nikomu nepovedz, voľný preklad, pozn. SITA), ktorý v sobotu uverejnili na portáli YouTube. Šok z obvinení, že zneužívania boli utajované, je výzvou pre poľskú pravicovú vládu, ktorá má blízko k rímskokatolíckej cirkvi.

Trestanie zločinov pedofílie

Predseda vládnej strany Právo a spravodlivosť Jaroslaw Kaczynski pritom iba nedávno hovoril o "útoku" na cirkev v súvislosti s úsilím kritizovať v nej kultúru beztrestnosti. Poľský premiér v utorok potvrdil, že jeho vláda pripravila legislatívu, ktorá by prísnejšie trestala "zvrhlé a ohavné" zločiny pedofílie.

Viac k témam: sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk - Dokument o zneužívaní detí spôsobil v Poľsku šok, vláda reaguje prísnejšími trestami © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 168 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner