10. júl 2020
Facebook
utorok, 14 máj 2019 22:00

Ultrapravicové Toroczkaiovo hnutie založilo v Maďarsku uniformované Národné légie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BUDAPEŠŤ 14. mája (WebNoviny.sk) - Maďarské krajne pravicové Hnutie naša vlasť založilo uniformovanú "sebaobrannú skupinu" v duchu niekdajších Maďarských gárd, ktoré v roku 2009 rozpustil súd.

Základné vojenské zručnosti

Predseda hnutia László Toroczkai v utorok uviedol, že nové Národné légie sa budú primárne zameriavať na "ochranu tradícií" a na učenie základných vojenských zručností. Budú k dispozícii na pomoc po prírodných katastrofách a na podporu ľuďom, ktorí čelia vysťahovaniu z ich domovov. Toroczkai tiež povedal, že Národné légie budú rovnako slúžiť ako zastrešujúca organizácia pre podobné skupiny a má pripravenú nešpecifikovanú zákonnú stratégiu, ak sa ju maďarské úrady pokúsia zakázať.

Idealizmus a altruizmus

Toroczkai trval na tom, že Národné légie "nie sú právnym nasledovníkom Maďarských gárd". Chcú však podľa neho "pokračovať v ich idealizme a altruizme". Maďarské gardy boli prepojené na stranu Jobbik, momentálne najväčšiu opozičnú stranu v maďarskom parlamente, ktorá sa však v posledných rokoch posunula od extrémizmu viac k hlavnému politickému prúdu. Toroczkai, ktorý minulý rok odišiel z Jobbiku, obvinil svoju bývalú stranu zo zrady národných záujmov.

Viac k témam: krajná pravica
Zdroj: Webnoviny.sk - Ultrapravicové Toroczkaiovo hnutie založilo v Maďarsku uniformované Národné légie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 170 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner