10. júl 2020
Facebook
utorok, 14 máj 2019 22:00

Miešanie sa do amerických volieb je neakceptovateľné, varoval Kremeľ Mike Pompeo

Written by 
Rate this item
(0 votes)

MOSKVA 14. mája (WebNoviny.sk) - Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v utorok vystríhal svojho ruského rezortného kolegu Sergeja Lavrova pred tým, aby sa Rusko snažilo ovplyvňovať americké prezidentské voľby v roku 2020. "Miešanie sa do amerických volieb je neakceptovateľné a ak sa ho Rusi dopustia, naše vzťahy budú ešte horšie, ako sú teraz," parafrázoval svoje vyjadrenie na rokovaní s Lavrovom americký minister pred novinármi. Lavrov sedel vedľa neho, ale tváril sa už o poznanie menej optimisticky než pred rokovaním, keď obaja politici nešetrili slovami vzájomného uznania.

Napätá medzinárodná situácia

Stretnutie Lavrov - Pompeo v ruskom prímorskom letovisku Soči trvalo až tri hodiny a šéfovia diplomacií na ňom hovorili najmä o napätej situácii v medzinárodných vzťahoch. Pompeo Lavrova podľa vlastných slov uistil, že USA sa neusilujú o vojnu s Iránom, a vyzval ho, aby Rusko prestalo s podporou venezuelského prezidenta Nicólasa Madura. Podľa Washingtonu ide o nelegitímneho prezidenta, Spojené štáty, podobne ako väčšina krajín Západu a tiež Južnej Ameriky, uznávajú za prechodného prezidenta Venezuely opozičného lídra Juana Guaidóa.

Putin vo vojenskej továrni

Lavrov s Pompeom sa po spoločnom rokovaní stretnú ešte v utorok večer aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Ten krátko pred stretnutím s Pompeom navštívil vojenskú továreň na juhu Ruska, v ktorej sa vyrábajú niektoré z najmodernejších ruských bojových stíhačiek. Na otázku, či sa táto návšteva uskutočnila zámerne v čase Pompeovho príchodu, Putin odpovedal, že ide o bežnú pracovnú cestu a nikomu tým "nevysiela žiadny odkaz".

Viac k témam: rokovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Miešanie sa do amerických volieb je neakceptovateľné, varoval Kremeľ Mike Pompeo © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 164 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner